TARİH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TARİH

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur. Mustafa Kemal ******

AnasayfaKapı*Latest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Karındeşen Jack'in Polise Yazdığı Mektup
Malazgirt Icon_minitimeÇarş. Şub. 11, 2009 5:32 pm tarafından Malazgirt

» Albert Fish'in Çocuğunu Katlettiği Aileye Yazdığı Mektup
Malazgirt Icon_minitimeÇarş. Şub. 11, 2009 5:30 pm tarafından Malazgirt

» Türklerde Denizcilik
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:22 pm tarafından Malazgirt

» Türklerde Okçuluk
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:21 pm tarafından Malazgirt

» Timur İmparatorluğunda Askeri teşkilat
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:20 pm tarafından Malazgirt

» Yusuf Has Hâcib
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:15 pm tarafından Bortecine

» İyonyalılar (MÖ.1200-MÖ.7.YY)
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:11 pm tarafından Bortecine

» Hititler (MÖ.2000-MÖ.700)
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:10 pm tarafından Bortecine

» Frigyalılar(M.Ö.750-M.Ö.609)
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:08 pm tarafından Bortecine

» Lidyalılar (MÖ.7. YY-MÖ.546)
Malazgirt Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 10:07 pm tarafından Bortecine

Malazgirt

YazarMesaj
Malazgirt
Admin
Malazgirt

Malazgirt Empty
MesajKonu: Malazgirt   Malazgirt Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 5:48 pm

Size kısaca kendimi anlatmadan önce site ile ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Sitede elimden geldiğince Türk ve dünya harp tarihinin ilgi çeken dönemlerinden bahsedip, her türden okuyucuya ulaşmaya çalışacağım. Üzerine eğileceğim bir diğer mevzu da strateji ve taktik. Zira strateji ve taktiğin temelleri anlaşılmadan, harp tarihi anlaşılamaz. Ama öncelikle söyleyeyim ki ben bir akademisyen değilim. Amatör bir tarihçiyim. Muhakkak buradaki yazılar, daha akademik çalışmalar bekleyen okurları tatmin etmeyecektir. Bu durumu aşmak için çoğunlukla belli akademisyenlerin elinden çıkan, ancak gerek yabancı dilde olması, gerek de temin edilmesinden kaynaklanan sıkıntılar sebebiyle okuyucunun ulaşamadığı yazıları burada yayınlayacağım. Hiç duymadığınız bir çok bilgiyi ilk kez burada okuyacağınızı garanti ediyorum.

Malazgirt:Hiç bir askeri deneyimi olmayan, kendi kendini stratejist ilan etmiş, savaş meraklısı kişi.\Bize Anadolu'nun kapısını açan savaş.

Ben Tokat Teknik Lise Bilgisayar öğrencisiyim.15 yaşındayım.Ve çocukluğumdan beri Tarih'e büyük ilgi duydum.Bu siteyi neden kurmak istediğime gelince;sadece tarihi konu alan büyük bir forum sitesi görmedim...hem bir eksiği kapatmaya hem de sizlerle geçmişte neler yaşadığımızla ilgili geniş çapta bir araştırma sunarak geçmişi unutmamanızı istedim.(Özellikle Ermenileri konu alan yerlere ve röportajlar kısmına bakabilirsiniz.)
ARKADAŞLAR!BAZI BÖLÜMLERDE KONULAR FAZLA OLDUĞUNDAN SAYFALAR HALİNİ ALDI.ALT TARAFTA GAYET KÜÇÜK ŞEKİLDE "Sayfaya git :1-2... " NUMARALARA TIKLYARAK ARKA SAYFALARIDA KAÇIRMAMANIZ RİCA OLUNUR!

Malazgirt Adsz1om8

Malazgirt Attila_the_hun

Malazgirt 27.08.2008hukum
http://tarihciler.hareketforum.com

Malazgirt
1 sayfadaki 1 sayfası